Den Země

Na oslavu svátku Země jsem pro děti připravila hravé odpoledne. Na úvod jsme diskutovali na téma ekologie, recyklace či o ochraně životního prostředí. Žáci se poté pustili do skupinové práce, jejímž výsledkem byly obrázky, ve kterých se zrcadlil čistý, neposkvrněný téměř dokonalý pohled na svět. Mezi odpočinkové činnosti jsem zařadila téma recyklace. Pokusili jsme se vymyslet další využití pet víček. Pod rukama žáků vznikali nejrůznější obrazce. Vytvořili rozkvetlou louku, obrysy vozidel, usměvavé obličeje a panáčka v životní velikosti. Další výzvou pro nás bylo vymyslet využití pet lahví. Vybírali jsme z několika možností, přesto jsme se uchýlili k jednoduché variantě a vznikly nikdy neuvadající květiny. Myslím si, že jsme se dobře pobavili, naučili se něco nového, ale hlavně jsme pracovali jako celek.