Den záchranářů

Na naší školní zahradě jsme se odpoledne sešli, abychom mohli složit další zkoušku. Dostavili se tam všichni zdravotní bratři i sestry z našich týmů Kobylek a Konvalinek a pod dozorem vrchní sestry a dvou šéflékařek se pustili do jednotlivých dílčích zkušebních úkolů.
1. Připravit si svůj lékařský plášť – vyzdobit si bílé tričko, tak aby vypadalo jako lékařský plášť. Tento úkol se nám zdál velmi náročný, ale záchranáři se ho zhostili velmi kreativně.
2. Poznat jednotlivé vnitřní orgány člověka – tak tady jednoznačně nechybovali záchranáři z oddělení Konvalinek, protože měli natrénováno.
3. Umění obvázat raněného a to tak, aby obvázání bylo funkční a také správné. Doplňkem bylo také správné namotání obinadla zpět.
4. Záchrana zraněného daleko od civilizace – pro záchranáře je důležité si poradit i v terénu, a tak bylo důležité si poradit se zraněným, který má zlomenou nohu, nemáme žádné lékařské vybavení a musíme zraněnému nohu zafixovat a také ho umět přepravit na ručním sedátku blíže k civilizaci
5. Důležité je také umět zachránit člověka pomocí transfúze krve, a tak pomocí injekční stříkačky se snažili přepravit dostatečné množství krve (obarvené tekutiny) z místa na místo.
6. Bezpečnost! Každý zdravotník musí umět úrazy předvídat a šířit osvětu, na co si dát pozor. Proto dalším úkolem bylo dle obrázku odhalit nebezpečí a umět popsat bezpečné chování.

Všichni zúčastnění byli opravdu dobří, protože žádný pacient svému zranění nepodlehl a všichni se nám zázračně uzdravili. Je tedy samozřejmostí, že zkoušku složili všichni záchranáři a mohou se pyšnit titulem DOKTOR/DOKTORKA!
Věřím, že složená zkouška našim malým záchranářům pomůže i do budoucna a budou umět předvídat možné nebezpečí, ale také si budou umět poradit v nepředvídatelných situacích.
Šéflékařky záchranářských týmů Kobylek a Konvalinek (vychovatelky ŠD Teplická)

 

fotografie si můžete prohlédnout zde https://eu.zonerama.com/ZSKrupka/Album/15631963#check-duplicates

 

  • Rubriky
  • Archivy