Bořeň 4.A

STOLETÉ VÝROČÍ

Jak jste oslavili stoleté výročí naší republiky Vy? My jsme spojili příjemné s užitečným a slovo vlastenectví se pro nás nestalo pouhou frází. Nejdříve přišel dobrý nápad, prohlédnout si naši krásnou zemi z blízka, a pak jsme vyrazili, žáci 4.A a jejich rodiče.

Vybrali jsme si výstup na Bořeň: krásný výhled, turistický zážitek, jedinečná příroda, příjemná společnost. Příležitost k rozhovorům, které snad prolomily ledy mezi pedagogem a rodičem, jsme si našli během cesty vlakem do bílinské Kyselky i při pohodovém výstupu na znělcový kopec Českého středohoří.

Přišlo i na zpěv lidovek, včetně té nejoblíbenější našeho prvního pana prezidenta, na úvahy o tom, co lidi láká od nepaměti na vrcholy kopců. Rozloučili jsme se slibem, že na jaře podnikneme výlet v dalším levelu, na dominantu Krušných hor Stropník. Stačí se jen připojit.

Marcela Langová