Březnové švihání

Březnové švihání,

možná, že se vám ten název úplně nepozdává, pokud dáte tomu článku šanci, brzy porozumíte. S příchodem 1. března jsme si stanovili cíl, zlepšit si fyzičku, posílit sportovního ducha a ukázat co v nás je.

Děti z oddělení Kobylek a Konvalinek se s chutí zapojily do výzvy, která v nás měla vyvolat pocit radosti ze skákání přes švihadlo. Na počátku celého skákání bylo několik jednotlivců, kteří se skákáním neměli žádné zkušenosti, nebo se i styděli. Po prvních pokusech jsme do tabulky zapisovali ojedinělé desítky. Svou techniku děti den ode dne zlepšovaly, až se naše denní limity rovnaly tisícům.

Postupně si děti osvojovaly techniky přeskoků, správné držení švihadla a vypilovaly nejrůznější styly. Velký úspěch sklidili jak párové soutěže, tak i tandemoví skokani.

Jen tak pro zajímavost k 30. březnu děti naskákaly téměř 72 tisíc přeskoků. Nejlepším skokanem se stal Míša z oddělení Konvalinek, který naskákal neuvěřitelných 14 tisíc přeskoků.

Všem účastníkům této výzvy blahopřeji a věřím, že tato výzva není poslední. Skokani ať vám to švihá.