Čarodějnický rej ve školní družině Teplická

V pátek 28.4.2023 jsme dětem zorganizovali Rej čarodějnic a čarodějníků. Mělo to být odpoledne plné aktivit venku se završením opékání buřtů na ohni… Bohužel počasí nám nepřálo, a tak jsme museli všechny aktivity přesunout do družiny včetně pečení buřtů, ale už ne na ohni, ale na grilu.

Začalo se hned ráno v ranní družince, kdy moji malí pomocníčci pomáhali s pečením čarodějnického mlsu na odpoledne. A že se jim to povedlo dokazovalo to, že na talířích během chvilenky nezbylo vůbec nic!

Jaké aktivity jsme odpoledne absolvovali?

 • Čarodějnické jméno – všechny děti se nám musely představit svým skutečným/čarodějným jménem, a tak se nám tady hemžily Malé i Velké čarodějnice, Vampírky, Sušenka, Beatomobíra, Aligátor, Smrtící ledvina, Babiška, Jahody, Čarovná Karolína a spousta dalších!
 • Vaření lektvarů – čarodějové/nice museli nají potřebné ingredience na výrobu lektvarů = neviditelnosti, štěstí, moudrosti, omlazující, rychlosti, pravdy aj.
 • Hledali také Kouzelné tvory, které je přivedli k tajence…
 • Museli také dokázat, že umí čarovat, a tak přišlo na řadu i jejich kouzlení a zaříkávání a neumíte si představit, jak se nám to tady začalo hemžit různými monstry, nebezpečnými zvířaty… ještěže jsme zkušené kouzelnice a dokázali jsme všechna ta jejich kouzla přečarovat zpět, protože bychom museli jinak družinu opustit.
 • Ukázali nám také, jak ovládají
  • let na koštěti
  • vysvobodit čarodějného kocoura ze spleti pavučin
  • znalost sběru bylinek
 • a došlo i na samotný rej, který měl být kolem ohně, ale nám postačilo prostředí družiny, kdy při puštěné hudbě čardějníci tančili a zpívali s takovou urputností, že by snad zapomněli jít i domů a převzít tak na sebe opět svůj převlek dítěte…

Všem děkujeme za spolupráci, a to nejen dětem, které si přinesly své čarodějné oblečení, ale i rodičům za jejich podporu! Byl to opravdu překrásný den, který se povedl a my díky tomu máme krásné vzpomínky.

…podívejte se také na fotky pořízené při akci ve FOTOGALERII

 

Vychovatelky ŠD (Kobylky a Konvalinky) a čarodějnice Blanimíra s kouzelnicí Valentýnou!