Člověk a pes

Pro děti v družině jsme si připravili besedu i jiné aktivity (hry a křížovky) na téma Člověk a pes. Povídali jsme si o psovi jako kamarádovi, kterého máme nebo někdy v budoucnu budeme mít doma. Co všechno si musíme připravit, aby náš pejsek byl u nás opravdu spokojený. Dále jsme si povídali, jak se k psovi chovat, jak ho hladit, ale také o tom, co nám pes daným chováním říká = rozpoznat varovné signály. Mluvili jsme i o práci psa… tzn. jeho využití jako záchranáře, hlídače, vyhledávače drog, využití v severských zemí jako „dopravní prostředek“, ale může být také pomocníkem myslivcům při jejich práci. Děti se dále seznámily s různými rasami psů a jejich povahou či využitím.

Tyto aktivity byly zakončeny návštěvou hravou a učenlivou fenkou Cookies, která dětem se svou paničkou Péťou ukázala základní poslušnost, triky a vše co jí samotnou baví. Děti se dozvěděly, že na pejska stačí být hodný, odměňovat ho a slovně pobízet a bude dělat vše, co po něm chtějí. Vyzkoušely si, zda je těžké naučit psa různé triky nebo to mohou zvládnout i sami.

I děti samotné nás obohatily o své zážitky se svými pejsky i jinými zvířátky, což bylo velmi krásné, protože je vidět, jak moc jsou se svým zvířátkem spjatí.

Byly to příjemně strávené dny a věříme, že to děti opět obohatilo.

…podívejte se také na fotky pořízené při akci ve FOTOGALERII

 

Blanka a Pavlína, vychovatelky ŠD, Teplická (Kobylky a Konvalinky)