Cože? Svatba na Růžovce?

Žáci ze Základní školy na Teplické ulici v Krupce zažili pravou nefalšovanou svatbu. Sedmáci se ponořili do role ženicha, nevěsty a svatebních hostů a v rámci projektového dne se seznámili s ceremoniálem příprav svatebního obřadu. Podle protokolu ženich první doprovázený „matkou“ spolu se svědky a posléze nevěsta se svým „otcem“ za doprovodu svatebního pochodu z rukou pana ředitele ZUŠ Krupka. Paní matrikářka vedla celý protokol a ředitel školy se tak mohl zhostit role oddávajícího. Po svatební řeči šité přímo na míru novomanželům následovalo oboustranné Ano, výměna prstýnku, první „novomanželské políbení“ a po přípitku gratulace hostů.  A tak po návratu do školy čekal na všechny velký svatební koláč. Vše, jak má být.

Po návratu do školy pak v rámci hudební výchovy si s paní učitelkou povídali o různých motivech svatebních písní spolu s jejich ukázkami. Následovala hodina Etiky, kde se s paní učitelkou žáci bavili na téma svatby, jejich poslání a historie.

Vše se neslo v poučném duchu, ale zábavnou formou tak, aby si to žáci hlavně užili. Všem děkuji za spolupráci a dobré dílo.          Mgr. Tomáš Liška, ředitel školy