Do lesa za zvířátky

Vzhledem k tomu, že je leden, tak v lese nemůžeme trávit tolik času, kolik bychom potřebovali, a tak jsme dětem z družinky Teplická (Kobylky a Konvalinky) připravili besedu, hry, soutěže přímo v družině, ale i na školní zahradě a v nedalekém lese na téma: LES A ZVÍŘÁTKA – kdo pečuje o les a kdo o zvířátka…

Cílem celé lednové akce je poznat práci lesníka, ale také myslivce. Zároveň se zdokonalit ve znalostech zvířat a také si vyzkoušet jejich stopování, proto jsme se museli naučit formou hry a soutěží jaké stopy zanechávají jednotlivá zvířata. Děti si poslechly hru na lesnici, což je hudební nástroj, který využívají především myslivci na svých společenských akcích. Všechny děti z družinky měly možnost si na tento hudební nástroj sami zahrát. Vyzkoušely si, jaké mají znalosti v rozpoznání stromů, jednotlivých psích ras, ale také, jak se říká samci, samici a mláděti lesních zvířat. Věděli byste ke komu patří „markazín“? 😊

Ještě nemáme konec měsíce ledna, a tak děti ještě čeká spousta aktivit spojených s lesem, zvířátky… Jistě se i ony těší, co nového se dozví a jaké nové hry si ještě zahrají.

Podívejte se na fotky pořízené při jejich aktivitách

Vychovatelky z družiny (Teplická)

více fotek najdete ve fotogalerii