Exkurze elektrárny Ledvice

V úterý dne 27. listopadu 2018 navštívili žáci 9. ročníku naší základní školy Infocentrum elektrárny Ledvice. Shlédli krátký 3D film o vzniku uhlí, jeho druzích, těžbě a využití. Po seznámení se s postupem výroby elektrické energie v Ledvicích se vybaveni ochrannými pomůckami vydali do jednotlivých provozů nového, 6. bloku elektrárny, tzv. Nového zdroje, který je v současné době nejmodernější klasickou elektrárnou ve střední Evropě. V doprovodu pracovníků elektrárny p. Ťupka a Ing. Muraňské se žáci podívali do centrální dozorny s 3D modelem elektrárny, viděli dopravníky a mlýny na uhlí, kotelnu, strojovnu s turbosoustrojím, kondenzátory, chladicí věž, transformátory atd. Elektrárnu si mohli prohlédnout i zvenčí, z ochozu v 21. patře, a také z veřejně přístupné prosklené vyhlídky s čtvercovým ochozem ve výšce 144 m. Pro žáky byla prohlídka elektrárny silným zážitkem, exkurze se jim velmi líbila. Děkujeme vedení elektrárny za umožnění prohlídky provozu a pracovníkům elektrárny za vstřícný přístup, doprovod a odborný výklad během exkurze.

 

Mgr. Bc. Hana Amlerová