Exkurze v iQLANDII 4.C a 5.C

V úterý 21. 5. 2019 se žáci  4. C a 5.C  vypravili se svými třídními učitelkami do liberecké iQLANDIE.

Zde se seznamovali a hráli se stovkami interaktivních exponátů a potkali prvního humanoidního robota v ČR. Zajímavé pro ně byly zejména kosmický trenažer, hrátky s vodou, vodní obrazce, trenažer, který napodobuje zemětřesení, Teslův transformátor, vystřelující blesky, hlukoměr, reakční doba, možnost změřit si sílu i rychlost,  prožili ohnivou bouři i tanec blesků, zjistili, jak funguje lidské tělo a našli odpovědi na spousty svých otázek. Každé PROČ, našlo v iQLANDII své PROTO.

Před nástupem na zpáteční cestu ještě několik žáků pomocí dlouhé páky snadno vyzvedlo Škodu Karoq.

Exkurzi si všichni skvěle užili a odnesli si mnoho zážitků a nově získané znalosti.

 

Mgr. A. Bergerová, Mgr. J. Šichová

 

Více fotek najdete v naší fotogalerii