Hrad na Hrad

Dne 11.4. 2024 žáci 6.A vydali do Prahy na Pražský hrad, kde měli zarezervovaný doprovodný program – interaktivní hru – „Hra na Hrad “.

Na začátku byli žáci rozděleni do barevných týmů – žlutý, zelený, modrý a červený, poté dostali mistrovský glejt pomocníka, na kterém byl symbol buď řemeslníka, strážce, umělce či služebníka. Tento symbol pak hledali ve výstavní síni na stojacích panelech. Poté dle nápověd hledali daný exponát, který zakreslovali na daný glejt.  Z nápovědy si také zapisovali do tajenky první písmeno. Když našli všechny nápovědy a poskládali slovo, vyšla jim odpověď na otázku. Např. Řemeslníci měli zjistit, co je potřeba k dokončení sloupu a dozvěděli se, že potřebují majzlík.

Žáci se aktivně zapojili do poznávání historie Pražského hradu, dozvěděli se spoustu cenných informací. Tím, že pracovali v týmu, ověřili si, jak důležitá je vzájemná spolupráce a „týmovost“.

 

Napsala: Mgr. Lenka Glogarová

Více fotografií zde https://eu.zonerama.com/ZSKrupka/Album/11329035