Indiánské léto

Celý červen jsme s dětmi zasvětili indiánům, a tak oblečeni do indiánského kostýmu s čelenkou na hlavě jsme se pustili do práce!

Prvním naším úkolem bylo získat zpět pro spřátelený kmen Čikaraků jejich odcizený totem, což nebyla jen tak lehká věc! Pro to, aby naši indiáni získali jeden dílek totemu museli splnit nelehké úkoly

• Prošli stezku bojovníka, kde museli plnit úkoly, které prověřily jejich dovednosti – sílu, mrštnost i odvahu
  • Jindy se zas dostali do pustiny, kde si prověřili orientaci v prostoru a správné měření vzdálenosti
  • Další díl totemu získali, když prověřili znalost zvířat a našli jejich úkryt
  • A poslední díl totemu byl pro ně prověřením znalostí indiána – nejen kde bydlí, kdo je jeho představený, na koho se obrátí, pokud ho postihne nemoc či kletba, ale také kdo je jeho bohem a v co vlastně indián věří

Indiáni se musí orientovat v přírodě, a tak se naši bojovníci také naučili používat buzolu, určovat azimut aj. Takový indián se umí i zdobit, tak jsme se pustili do výroby náramků, které dnes zdobí určitě i jejich rodiče. Zároveň jsme se dali i do výroby kouzelného lapače snů, aby děti po celou dobu prázdnin měly jen a jen krásné sny! No a nemohla chybět ani výroba hudebního nástroje, takže indiánské bubínky se malým indiánům také moc povedly.

Poslední den před předáním vysvědčení jsme zorganizovali PARTY pro naše malé indiány a jejich rodiče. Kromě pohoštění si děti užily i spoustu soutěží a jak jinak než indiánských!!! V soutěžích malí indiáni prokázali rychlost, umění lovu, obratnost, zručnost, ale také znalosti indiánů.

V čem jsou naši indiáni skutečně nejlepší??? …samozřejmě v pokřiku!!!

Byl to překrásně strávený čas a jistě v našich dětech/indiánech zanechal i nějaké znalosti, ale také dovednosti.

Těšíme se na další naše aktivity v novém školním roce a vy jistě také!

Vychovatelky ŠD, Teplická Blanka a Pavlína

…podívejte se na pořízené fotografie ve fotogalerii