INOVACE TRADIČNÍCH VÁNOC

Jistě mi dáte za pravdu, že připravit se na Vánoce není nic jednoduchého. Asi i právě proto svým žákům nabízím hlavně duchovní prožitky a kreativitu, která dozajista konkuruje komerčním nabídkám. Stromeček z kartonu se nám moc povedl. Po dohodě jsme vytvořili dárky, které se dětem nejvíce líbily. S paní vychovatelkou Katkou jsme se pustili do výroby perníčků, voňavá klasika pod úžasným vedením dostala novou podobu.

Začali jsme s přípravami prvním adventem – dobrými skutky, pomocí potřebným, poukázali na rodinná pouta. Těsně před Vánocemi jsme se rozhodli uskutečnit cestu za Ježíškem. Využili jsme historické stezky našeho města a doslova vyšplhali ke kříži, který vévodí Husitské ulici. Měli jsme štěstí, zasněžená krajina nás okouzlila, a když jsme pod křížem našli Ježíška a pošeptali mu do ouška tajná přání, rozfoukal vítr mlhu a mi zahlédli zamilovanou horu Českého středohoří Milešovku. Doufám, že jsme vám dali dobrý příklad, třeba pro příští Vánoce.

Pedagožky: Marcela Langová, Kateřina Jandová