Letecký den ve ŠD

Letecký den na zahrádce

Začátek školního roku je v plném proudu, a tak jsme společně s dětmi podnikli jednu z mnoha aktivit ve ŠD. Děti z oddělení Kobylek a Konvalinek se sešly na školní zahradě, kde si vyzkoušely letecké vlastnosti svých papírových vlaštovek. Poté následovalo letecké klání, ve kterém děti poměřily výkon svých papírových vlaštovek. Bylo velmi napínavé pozorovat nasazení malých pilotů a jejich vlaštovek. Samozřejmě výkony strojů ovlivnily nejen klimatické podmínky, poryv větru, ale i správné načasování vzletu.

Vítězem klání se stal Kubík z 2. A. Jeho vstup na scénu byl opravdu hvězdný, neboť se na letecký den vybavil rovnou stovkou papírových vlaštovek. Samozřejmě neváhal nabídnout své letouny kamarádům, kteří svou vlaštovku zapomněli doma. Velké díky patří všem, kteří pomáhali při skládání vlaštovek.

Všem účastníkům za krásné zážitky děkují vychovatelky Blanka a Pavlína, paní asistentky Petra a Veronika