Masopustní rej ve školní družině

V úterý 13.2. bylo vyvrcholení masopustních oslav, a tak jsme si i v družině připravili takovou malou oslavu. Nesmělo chybět ani pohoštění, tak jsme si ráno v družině připravili nějaké dobroty. Všechny děti se zapojily do přípravy a vyzkoušely si tak, co všechno se musí připravit a udělat, než mohou zasednout a pochutnat si na dobrotách. A co jsme si vlastně připravili? …dobroty, které k Masopustu patří! Tak tedy bramborové placky se škvarky a nemohly chybět ani koblihy. Takže děti strouhaly, odměřovaly, hnětly, ale také koulely a vytvářely placky. A že je tato činnost baví je vidět na tom, že nemohou ani dospat a přichází hned v půl šesté do družiny natěšené na tyto dobroty.

…tak to bylo ráno! A co bylo odpoledne, to už popíší samotné děti, protože zážitků měly hodně a vy si můžete přečíst, jak ony viděly a užily krásné odpoledne plné soutěží, pátrání, luštění apod.

Příspěvek dětí z oddělení Konvalinky:

Za zpěvu písně „To je zlaté posvícení“ jsme přišli do oddělení Kobylek, kde pro nás byl připraven „Masopust“. Nejprve se nám představily masopustní maškary, mezi nimi nechyběly babička Liduška, Smrtihlava, vlček Snížek, kočička Pacička a spousta dalších bytostí. Také jsme si přečetli informace o „Masopustu“. Seznámili jsme se s hlavními postavami, které chodí v čele průvodu při Masopustu. Po zopakování informací jsme se pustili do řešení úkolů/záhad. Naším cílem bylo správně zodpovědět všechny otázky a vyřešit tak tajenku. Po vyluštění tajenky jsme usedli k masopustní hostině. Na stole se rozvoněla vůně bramborových placek a dozlatova upečených koblih, po kterých se nám všem leskly pusinky.

Dopřáli jsme si i odpočinek na koberci. Pro oživení zábavy paní vychovatelky připravily hravé aktivity. Mezi nimi bylo hledání majitele bačkůrek a mikin, slepá bába, která třídila příbory a na závěr jsme si zahráli židličkovanou. V průběhu her jsme si připomněli známé dětské písničky. Po dobré zábavě jsme znovu usedli ke stolečkům a spořádali zbylé placky a koblihy.

Odpoledne se nám moc líbilo a všichni si ho užili. A tak zazvonil zvonec a vyprávění je konec.

Článek vytvořili žáci 2. A „Rózinka, Pavča, Míša, Vojta, Máří, Monča, Honzík, Toník a Anička

 

…podívejte se také na fotky pořízené při akci ve FOTOGALERII https://eu.zonerama.com/ZSKrupka/Album/11075299#check-duplicates

 

Vychovatelky a děti ze ŠD Teplická