Mikuláš v družině

Já vám tedy nevím… ale jak to ten Mikuláš všechno stíhá??? Dopoledne se za dětmi zastavil ve škole i s čerty a anděli, k obědu přidal balíček s dobrotami, připravil stezku na odpoledne a malou nadílku v družině!!! …a ještě dorazil ke všem dětem navečer domů!

Věřím tedy, že si děti včerejší den maximálně užily a my vám teď přiblížíme Mikulášskou akci pro družinové děti.

Nejprve jsme se vydali na připravenou stezku, kde jsme si vyzkoušeli, zda zvládneme utéct čertovi, kdybychom se dostali čertovi do pytle. Zkusili jsme si i jak se čertům chodí s jejich kopytem, zazpívali si a zarecitovali připravené básničky a písničky pro Mikuláše, ale také jsme si vyzkoušeli, jaké to je mít blechy v kožichu… Poté jsme se sešli u pekelného ohně a na zahradě hledali, co bychom mohli do toho ohně přiložit. Když se nám podařilo si vyzkoušet/splnit všechny disciplíny, tak jsme se vrátili do družiny, kde nám nechal Mikuláš pár dobrot v balíčku a připravil i krásné pohoštění. Všechny děti zahřál teplý čaj a pomalu se začaly rozcházet domů, kde je jistě ještě čekalo spousta překvapení.

Podívejte se na fotky pořízené z této naší družinové akce (ve fotogalerii)

Vychovatelky z družiny Teplická (oddělení Kobylky a Konvalinky)