NEFORMÁLNÍ SETKÁNÍ S RODIČI 4.A

Už od srazu v parku to byla prostě legrace. Ze všech světových stran se sjížděli vyzbrojení cyklisti, připraveni zdolat ne zrovna krátkou cyklistickou trasu. Ve sportovním vybavení bylo někdy hádankou, kdo se k nám vlastně připojil. Ale brali jsme každého, kdo měl odvahu a správné vybavení. Dokonce jsme museli odmítnout doprovodné vozidlo, které sice skrývalo podpůrné prostředky, ale po Doktorce by prostě neprojelo.

Po nezbytných instrukcích vyrazila banda nadupaných sportovců směrem do Chlumce. „Hurá za Dymnivkou!“ To byl totiž náš hlavní cíl. Jarní květina, která okupuje listnatý lesík pod kaplí, omamně voní a pohled na rozkvetlý háj probudí v člověku romantickou náladu. Zajímavosti se dozvěděli všichni i o Napoleonských bojích z roku 1813. A pokud někdo hledal odpovědi na otázky týkající se našich ratolestí, našel je.

Úzké a někdy krkolomné cesty zvládly všechny děti i jejich rodiče na výbornou. Po šťastném návratu nám nezbylo nic jiného, než si domluvit další výlet. Tentokrát pojedeme hledat Přemysla Oráče do jeho rodných Stadic. Připojíte se?

Mgr. Marcela Langová