OSUDOVÁ SETKÁNÍ

Jak to začalo? Ve 3.A se objevila budoucí paní učitelka, praktikantka z vysoké školy. Líbilo se jí u nás, tak nám chtěla na oplátku udělat radost. Zatím pracuje v ústeckém muzeu, a proto nám mohla nabídnout prohlídku s nadstandartním výkladem. Domluvili jsme se, že určitě ano.

Netrvalo dlouho a průvodkyně zatelefonoval, že má pro nás překvapení. Všimla si totiž, že máme ve třídě více žáků s poruchami zraku. V muzeu v tu dobu probíhala akce s ústeckým tyflocentrem, která byla pro děti zajímavá, přínosná i poučná. Zkusila domluvit tento program i pro naše děti. Do naší školy nepřijely pouze odbornice na pomoc slabozrakým a slepým lidem, ale přišel na návštěvu vodící pes se svojí majitelkou Kateřinou.

Nakonec se besedy zúčastnilo 6.tříd a myslím, že nelitovaly. Žáci poslouchali se zaujetím a zvědavých i zvídavých otázek položili bezpočet. Dozvěděli jsme se i detaily z běžného života nevidomého člověka i jeho psího pomocníka, také jakým způsobem pomáhá těmto lidem česká společnost. Nejdůležitější informace nám napověděly, jak se k handicapovanému člověku máme chovat mi.

Fotografie z akce si prohlédněte na https://eu.zonerama.com/ZSKrupka/Album/9378727

Děkujeme za cenné informace a bezva zážitek, žáci 1.stupně ZŠ Teplická a paní učitelka M.Langová.