Ozravný pobyt v Chřibské 3.A

Pátek 13. května 2022 by se dle pověr mohl zdát nešťastným dnem, naštěstí se tak ale nestalo pro malé indiány a indiánky ze 3. A, kteří se vydali na týdenní ozdravný pobyt do Chřibské. Po příjezdu se děti nasvačily, ubytovaly a prozkoumaly okolní krajinu a přírodu. Ještě první den byli indiáni rozděleni do čtyř kmenů, v rámci kterých po celou dobu pobytu plnili různé úkoly inspirované indiánskými zvyky a jejich soužitím s přírodou. Kmeny si vymysleli svá jména, která byla opravdu originální: Ostrý zub, Pouštní žabky, Divoký jih a Dravý orel. Svá jména pak přenesli i na kmenové vlajky, které si pěkně vyzdobili indiánskými symboly. Každý žák si také vymyslel svou indiánskou přezdívku a na bílé triko nakreslil nespočet indiánských motivů.  Tato indiánsky vyzdobená trička nám pak sloužila jako pěkný stmelovací prvek pro nespočet společných aktivit.

Den začínal pořádnou rozcvičkou na hřišti, po vydatné snídani jsme se věnovali psaní pohledů našim rodičům, prarodičům a každý z indiánů dokonce napsal dopis také kamarádům ze ZŠ v Nymburce, se kterými si pravidelně dopisujeme.

Jak plynuly dny, malí indiáni si vytvořili vlastní indiánské totemy, postavili si teepee stan, ve kterém trávili chvíle odpočinku. Z vlny, korálků a peří vyrobili nádherné lapače snů a indiánské náramky a copánky, které si vplétali do vlasů.

V průběhu pobytu jsme navštívili např. hrad Tolštějn, rozhlednu na Jedlové hoře, Doubice, chřibské vodopády a lesní divadlo.

Již nyní se moc těšíme, až budeme mít možnost opět do Chřibské vyjet. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak se nám tam líbilo.😊

 

Mgr. Lenka Jiříková, třídní učitelka