Pečení z jablíček

Od třeťáčků jsme dostali jablíčka, a tak jsme si pro zpestření pátečního odpoledne upekli ráno v družině jablečné záviny. Děti se tedy hned po příchodu do ranní družiny postupně zapojovaly do krájení a strouhání jablíček… Poté jsme si připravili těsto a nachystaná jablíčka rozprostřeli na něj, zasypali je cukrem a skořicí. Štrůdly jsme pak společně zamotali, a nakonec potřeli vajíčkem. Družinka se rozvoněla a už jsme se nemohli dočkat až budou záviny hotové. Děti se tak seznamují nejen s prací kolem pečení – příprava i úklid, ale také co vše do těch domácích dobrot patří a že je velmi jednoduché si to upéct doma a být tak oporou/pomocníčkem mamince v kuchyni.

Upečené štrůdly si pak děti vychutnaly odpoledne jako výbornou, sladkou svačinku.

 

Vychovatelky a děti ze ŠD Teplická