Pečení ze švestek ve ŠD

Švestky z jídelny a radost pro děti z družiny

V naší jídelně to není jen o polévce a druhém jídlu, ale každý den děti mají ještě nějakou mlsku k tomu… Tento den dostaly děti švestky, a ne každé dítko si švestku vzalo, a tak se stalo, že jich několik kuchařkám zbylo. Jejich paní vedoucí vzala misku švestek a přinesla ji do družiny, aby se děti podělily a snědly je. Každý si vzal jednu švestku, a přesto jich ještě několik zbylo… co s tím? Měli jsme úžasný nápad, že si s dětmi upečeme koláč!!!

Domluvily jsme se s dětmi, že druhý den v ranní družince se do toho pustíme. Už ráno v půl šesté přišel jeden chlapec, který běžně ráno nechodí, ale přeci rád pomůže… za chvíli za ním druhý a pak třetí. Vyloupali jsme tedy ze švestek pecky, připravili si těsto pečlivým odměřováním všech surovin a nalité těsto jsme pokladli švestkami a šup s koláči do trouby. Ještě stále nám zbyla hrstka vyloupaných švestek, tak co s nimi? Povařili jsme je v kastrůlku a připravili si tak džem na příště… Už teď se děti těší, jak si upečou piškotovou buchtu a pak ji potřou tímto džemem. Vzhledem k té krásné sytě červené barvě by se to hodilo na Halloweenskou party.

V galerii se můžete podívat nejen na přípravu koláče, ale i na to, jak dětem v odpolední družině chutnalo.

Vychovatelky ŠD Teplická, Blanka a Pavlínka