PLAVECKÝ VÝCVIK

Každé dítě by mělo umět plavat. Proč? Prostě a jednoduše by se nemělo utopit. To že plavání spolu s běžeckým lyžováním je velmi univerzální sport, zaměstnávají při výkonu nejvíce svalových skupin, to pocítil na svém těle už asi každý. K oběma sportům máme skvělou příležitost díky plavecké hale a Krušným horám. Je skvělé, se ji naučit využívat. Koupaliště v našem městě zaniklo, ale v dosahu města Krupky jsou obrovské plochy čisté vodní masy. Leckterý z nás smočil své tělo v Miladě či v Barboře, zatopených a rekultivovaných povrchových uhelných dolech.

Ačkoliv dnes je plavání v hale náročný sport na drahé energie, mají stále žáci druhého a třetího ročníku v Krupce možnost se plavat naučit. Jsme třeťáci. Říká se, že dnešní děti rády vymění vlastní pohyb za počítačové zápolení. U nás to tak v žádném případě nebylo. „Zítra máme plavání!“, oznamuji. „Skvělý, už se nemůžu dočkat!“, nejčastější odpověď mých svěřenců. Tak ať se také neutopíte!

PS: Na Miladu i Barboru se dá dojet na kole po bezpečných cestičkách, ale o tom až někdy příště. Moji bývalí páťáci si to mohli se mnou vyzkoušet.   Mgr. Marcela Langová