Prezentace studijního pobytu v rámci Erasmus+

Minulý týden ve středu se všichni žáci druhého stupně sešli v DK Olympie,

aby si společně poslechli zážitky svých spolužáků, kteří se účastnili studijního pobytu ve Španělsku.

Předem si připravili seznam zvídavých otázek, na které účastníci s chutí odpovídali a motivovali tak ostatní k jarnímu studijnímu výjezdu.

Na začátku promluvil ředitel školy, který vyzdvihl smysl a poslání projektu Erasmus+, který řekl:

„Dobré dílo se povedlo a první skupina vyrazila v sobotu 4. listopadu na letiště Václava Havla, aby zde nasedla na letadlo, které jí dopravilo do španělské Malagy a odkud pokračovali do mezinárodní školy Benalmádena college na studijní pobyt v rámci grantu Erasmus+ a za poznáním. Mojí motivací a snahou bylo při psaní Žádosti, aby měli žáci Růžovky možnost osobního rozvoje, aby si to užili, načerpali nové zkušenosti, obohatili se v angličtině, zažili jiný způsob výuky v prestižní zahraniční škole, poznali nové kamarády a kulturu, žili v jiném státě, u moře či letěli letadlem.

Dva týdny se tak třináct vybraných žáků účastnilo, v čase devět až šestnáct hodin, běžné tamní výuky, kde mimo jiné platí přísný zákaz nošení a používání mobilních telefonů v celé budově školy. Žáci tamní školy chodí v uniformách a myslím, že to naše výletníky velmi oslovilo. Veškerá výuka probíhala v anglickém jazyce. Odpolední a večerní čas pak trávili nad zpracováním úkolů a procházkami po městě, u moře nebo jinými společnými aktivitami. Víkend, kdy se neučilo se vypravili místním autobusem do prohlédnout si Malagu a druhý den delfinárium. Domluvil jsem pro ně také výuku španělštiny, aby si trochu rozšířili obzory. Na konci pobytu obdrželi Certifikát o absolvování dané mobility. Pro žáky neskutečný zážitek, posun v jejich samostatnosti, kompetencích, prohloubení angličtiny či navázání přátelství s místními kamarády. To vše plně hrazenou z prostředků získaného grantu Erasmus+.

Na jaře příštího roku pak vycestuje nová třináctičlenná skupina vybraných žáků našeho druhého stupně do stejné školy za stejným cílem a posláním. V té době budu sepisovat žádost o další grant na další školní rok. Udělám maximum, aby to opět vyšlo a žáci naší školy mohli opět sbírat zkušenosti.“

 

Můžete se podívat https://eu.zonerama.com/ZSKrupka/Album/10770985

 

Mgr. Tomáš Liška, MBA – ředitel školy