Příprava na Den otevřených dveří

Den otevřených dveří je pro školu možnost ukázat, jak to ve škole vypadá, jaké jsou možnosti pro děti aj. Je to zážitek pro rodiče, ale i pro budoucí prvňáčky nebo i jiné děti, které chtějí navštěvovat naši školu… Proto je důležité se na tento den připravit, a to udělaly i děti z družiny.

Děti se zapojily do výroby dárečků, ale i občerstvení pro příchozí rodiče a děti. Výroba dárečků je moc bavila, protože zapojily svou kreativitu, fantazii a smysl pro vnímání barev. Bylo velmi pěkné, jak počítaly, kolik dárečků máme, kolik jich ještě potřebujeme a rozdělovaly si mezi sebou, kdo a co ještě udělá.

Když přišel den „D“, tak bylo potřeba připravit i občerstvení… tak jsme se s dětmi, které přišly do ranní družiny pustily do práce a výroby pizza šneků. Do přípravy se zapojila především děvčátka, ale i kluci měli svou důležitou roli a to, úklid družiny – srovnali krabice s hrami, správně rozřadili kostičky stavebnice, které se zatoulaly na jiné místo než patří.

Dětem tedy patří velké poděkování za jejich aktivitu a celkové zapojení do příprav!

Věříme, že se všem příchozím dětem i rodičům u nás líbilo a těšíme se, že nové děti budeme v brzké době vítat na naší škole každý den!

Na fotografie z našich aktivit se podívejte do galerie

Vychovatelky z družiny (oddělení Kobylky a Konvalinky)