Příroda na jaře

Pro děti z družiny (oddělení Kobylky a Konvalinky) jsme si připravili interaktivní besedy a hry o tom, co se děje v přírodě právě nyní a určitě se ještě podíváme, jak je to v přírodě ve skutečnosti při našich procházkách.

Povídali jsme si o zvířátkách, o jejich zvláštnostech, jak se chovat na jaře v lese, jak se zachovat, když v lese najdeme zdánlivě opuštěné mládě a hlavně, co způsobíme tím, že bychom na něj sahali nebo někam odnášeli. Děti si měly možnost osahat zapůjčené vycpaniny zvířátek, které si také pojmenovaly (např. muflon je Tomáš 😊), ale také porovnat paroží, sáhnout na opravdové zuby divokého prasete. V dalším týdnu jsme si řekli něco o rostlinách, stromech a keřích. Jaké máme léčivé rostliny a jaké naopak jedovaté. Řekli jsme si, že zdánlivě plevelná rostlina může být pro nás moc užitečná, protože jí můžeme použít jako lék. Vše máme propojeno s hrami, soutěžemi, které děti moc baví.

Těšte se, že se vaše děti opět něco nového dozví, protože už nyní plánujeme další aktivity.

Podívejte se na fotky z akcí ve fotogalerii

Vychovatelky z družiny (Teplická)