Sedmáci na vodě

Na předposlední červnový víkend jsem pro naše sedmáky připravil outdoorovou aktivitu. V pátek jsme se společně i se dvěma kolegy vydali vlakem přes hlavní nádraží v Praze do Karlštejna, kde jsme měli zakempovat. Na páteční večer předpovídali bouřky a přívalové deště na celém území. A tak jsme se vydali s menšími obavami a mokrou variantou přespání pod přístřeším přímo na nádraží. Za Prahou skutečně lilo jak z konve, ale jako zázrakem v Zadní Třebani pršet přestalo a my měli tedy možnost suchou nohou dojít do kempu a postavit si stany. Sedmáci byli neskutečně sehraní a za dvacet minut jsme měli postaveno. Pak už jen lehké instrukce, volný večer a dojídání zbytků z batohů. V noci skutečně bouřka přišla, ale to už nám ve stanech nevadilo a alespoň se hezky spalo. Ráno přesun na nádraží a odjezd do Berouna převzít rafty. Instruktáž ovládání a vyrazili jsme vstříc dobrodružství, krásám okolí Berounky a zábavy na všech lodích. Odpoledne jsme dorazili zpátky do kempu a schladili se koupáním v řece. Večer společné opékání vuřtů. Za soumraku jsme se vydali podívat na hrad Karlštejn a jeho majestátnost. Těšili jsme se na jeho rozsvícení, ale nestalo se. Tak jsme se vydali s čelovkami zpátky a hurá do hajan. Ráno po snídani všechno sbalit do báglů a sjet druhou etapu řeky. Cestou jsme zdolali úspěšně dva jezy. Po předání lodí jsme se vlakem vrátili zpět pro bagáž a pak už vlakem hurá domů. Na hlaváku jsme měli původně čas na přestup dvacet minut. Ale že přijeli se zpožděním, změnil se přestup na úprk za rezervovaným přípojem. K dovršení té zábavy nám dopravce změnil na poslední chvíli místa rezervace a rozdělil do tří vágonů. Nooo České dráhy… Ale zvládli jsme to a už pohodlně domů. No podívejte sami na https://eu.zonerama.com/ZSKrupka/Album/11654710

Všechno do sebe hezky zapadlo a neskutečně jsme si to užili. Víkend plný zážitků, na které budeme všichni dlouho vzpomínat. Tak zase někdy Ahoooooj

 

 

Mgr. Tomáš Liška, MBA –  ředitel školy