Šesťáci navštívili Dům porcelánu s modrou krví

Žáci 6. ročníku naší školy navštívili provoz výroby českého porcelánu v Dubí. Během exkurze děti zhlédly technologický proces výroby českého ,,Cibuláku“, výstavu různých druhů a dekorů porcelánu nejen tuzemských, ale i světových porcelánek. Báječná paní průvodkyně nám prozradila, že specialitou modrého ,,cibuláku“ je dekorace kobaltem pod glazuru a motivem není cibule, nýbrž granátové jablko. Po ukončení prohlídky jsme se zúčastnili workshopu dekorace hrnků a děti si mohly své výrobky odnést domů. Následně jsme si udělali procházku a navštívili kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, který je inspirován kostelem Santa Madonna dell´Orto v Benátkách. Je postaven v novogotickém slohu a je pohřební kaplí rodu Clary-Aldrigenů.