Školní družina na návštěvě štoly Starý Martin

Dne 14.5.2024 se děti ze ŠD na Hamrech zúčastnily prohlídky štoly Starý Martin v Krupce.  S naprosto úžasným výkladem jsme procházeli úzkými chodbami vyhloubenými ve skále a obdivovali jsme temné šachty, které kdysi tak pracně horníci hloubili. Výklad byl plný informací, nad kterými se až rozum zastaví. Neskutečná dřina pracovitých horníků dala vzniknout, dnes tak významné památce naší obce. Obklopovala nás sice zima, přesto je prohlídka neskutečných zážitkem pro malé i velké. Zpět, jsme jako správní dobrodruzi, zvolili cestu „pěškobusem“ a pokochali se krásnou krajinou i oslnivými vyhlídkami na Krupku samotnou. Průvodce na cestě zpět nám byl pan ředitel, kterému myslím děkujeme za to, že ještě nyní nebloudíme po Krušných horách. Nožky sice trochu bolí, ale na druhou stranu nám přibyla jedna hezká vzpomínka na společné chvíle ve školní družině.

Vychovatelky Zuzka a Bára

Více fotografií najdete zde https://eu.zonerama.com/ZSKrupka/Album/11460899#check-duplicates