Svátek všech maminek (Den matek)

Maminky jsou pro nás všechny to nejcennější, co máme, a tak i my v družince jsme se na tento DEN zaměřili a maminkám vyrobili dárečky a přáníčka.

Děti se s velkou chutí pustily do práce, protože našim cílem bylo vyrobit dřevěné magnetky s vlastnoručně nakresleným obrázkem. Dřívka bylo potřeba pěkně obrousit do hladka, poté natřít základní barvou, aby se nám na dřívka dobře kreslilo. Děti si tak vyzkoušely práci se smirkovým papírem, kterým opracovávaly jednotlivá dřívka. Nakreslit obrázek… to se řekne lehce, ale my jsme přeci již ušli velký kus cesty, a tak tedy motiv, který jsme si vybrali (kytička pro maminku) nemůže být jen tak ledajaký a je nutné zapojit další dovednosti kresby. Bylo třeba vytvořit si návrhy na papír a ty jednotlivě dopilovat k dokonalosti a pak toto umělecké dílo překreslit na dřívko.

Výsledek se dostavil a děti si odnášely pro své maminky překrásná DÍLA, která vlastnoručně vytvořily. Jistě si naše děti za svou práci, pečlivost a poděkování za maminčinu starostlivost zasloužily veliké objetí od své maminky.

Vychovatelky ŠD, Teplická, Blanka Posseltová a Pavlína Fictumová

Více fotografií si můžete prohlédnout zde https://eu.zonerama.com/ZSKrupka/Album/11450684