Teplicko vesluje

Naši osmáci a deváťáci se zúčastnili akce „Teplicko vesluje“ (Bez vody v trenažérovém veslování), která byla vypsána pro žáky  ZŠ II. stupně a studenty SŠ z Teplického okresu. Akce se konala ve Sportovní hale AGC v Teplicích na Stínadlech. Začátek byl v 09:00 hodin, vyhlášení výsledků ve 12:30 hodin. Závodilo se ve 4-členných týmech na vzdálenost 4 x 100 metrů. Závodili zvlášť chlapci, zvlášť dívky a poté byl tzv. mix (dívky + chlapci dohromady). Kdo měl zájem, tak si ještě mohl nad rámec zkusit veslovat sólo. K dispozici bylo najednou 7 trenažérů pro 4-členné týmy, kteří během závodu viděly on-line pozici a čas.

Za naší školu se zúčastnily tři týmy a to dva dívčí z 8.A a z 9.A a jeden chlapecký z 9.A. Konkurence byla veliká, no přesto dívky z 9.A vybojovaly 2. místo, kdy na vítězný tým ztrácely pouze 3 vteřiny. Nejvíce cenných vteřin týmy ztrácely při výměně závodníků v průběh štafety, často se jim zasekávaly boty v pedálech. Jednomu chlapci tam dokonce zůstala zutá bota😊

Opět velký výsledek a všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy a gratuluji k výsledkům 🙂

Mgr. Tomáš Liška, MBA – ředitel školy.