Toulky přírodou ŠD Hamry

Bylo krásné červnové odpoledne a společně s dětmi jsme se vydali do zdejších lesů, kde jsme hledali úkryt před žhnoucími slunečními paprsky. Naší toužebně vyhlíženou destinací byl modřínový háj na Kalvárii. Náš cíl byl na dohled, proto jsme zpomalili, zaposlouchali se a nasávali vůni silic a přírody.

Na začátku jsme si připomněli důležitá pravidla a pote se děti volně rozcházely po lese a věnovaly se hrám. Zkoumaly podloží, z přírodnin stavěly příbytky a kupodivu měly chuť si zahrát hru „Škatulata, batolata hýbejte se“. Na závěr jsme se seskupili kolem indiánského týpí, které postavili dva velmi zruční architekti. V tu chvíli se děti proměnily v indiány a za zpěvu rytmických popěvků začaly poskakovat kolem týpí. V jednu chvíli to vypadalo, že jsem na opuštěném ostrově s lidojedy. Rozloučili jsme se s vlídným prostředím a vydali se zpět ke škole. Síly nám pomalu docházely, proto jsme se zastavili a osvěžili výbornou točenou zmrzlinou. Krásné prázdniny plné dobrodružství přejí děti ze ŠD Hamry.

 

Pavlína Fictumová