Turnaj v přehazované

Máme za sebou jeden z velmi úžasných dnů. Podařilo se nám uskutečnit pro rodiče s dětmi první turnaj v přehazované, který se konal na antukovém hřišti na ZŠ Teplická. Musím zmínit, že při nás stála štěstěna a přírodní síly. Počasí nám začátkem turnaje totiž vůbec nepřálo, vypadalo to, že turnaj budeme muset odpískat. Před třetí hodinou jsme s dětmi odhodlaně vykročili na zahradu a řekli si: „Drobný déšť nás přeci nezastaví.“ Všechny děti byly motivované, měly za sebou mnohahodinové tréninky, bezpečně se orientovaly v pravidlech a bedlivě střežily a počítaly těžce vydřené body. „Teď to přeci nevzdáme.“ Přes počáteční nervozitu, drobné přešlapy a všudypřítomný dětský hlahol jsme mohli v 15 hod. turnaj přeci jen odstartovat. Sportovního klání se zúčastnilo celkem 6 týmů po šesti hráčích složených z rodičů a dětí. Rodiče si pod svá křídla vzali naše svěřence a pilně trénovali přihrávky a vzájemně se poznávali. Bylo krásné sledovat to propojení generací, vzájemný obdiv, toleranci a vznikající přátelství. Při vzájemných utkáních se rázem v každém probouzel sportovní duch. Byli jsme svědky krásných momentů, dlouhých a napínavých výměn, ale i laškování a hecování mezi rodiči. Při hře však rodiče nechali vyniknout především děti. Závěr turnaje byl velmi napínavý. Hned dva týmy procházely turnajem bez porážky, a tak shodně, nasbíraly 12 bodů. Konec byl plný emocí a hlasitého fandění. Vítězné družstvo „Zvířátek“ potvrdilo svou neporazitelnost a zaslouženě se pyšní zlatou medailí.

Milé ohlasy všech zúčastněných, a to hrajících i nehrajících dětí, rodičů, prarodičů (a že nás tady bylo určitě více než 50), nás přesvědčuje o tom, že to byl PRVNÍ ročník a určitě nebude tím posledním!!!

Děkujeme všem ať už hráli nebo jen fandili, protože tady panovala opravdu skvělá nálada a všichni jsme si to moc užili.

Na fotografie se podívejte ve fotogalerii https://eu.zonerama.com/ZSKrupka/Album/11536215#check-duplicates

 

Vychovatelky ŠD Teplická, Pavlína Fictumová a Blanka Posseltová