Úspěšný výlet do Oseka a okolí – 8.A

V úterý 10. října jsme podnikli se žáky osmé třídy vzdělávací výlet do Oseka a jeho okolí. Tento pestrý výlet nám nabídl mnoho příležitostí ke zkoumání a poznávání naší bohaté historie a přírodních krás. Naše první zastávka byla u památníku neštěstí na dole Nelson III. S pomocí informačních panelů a výkladu učitelů, žáci získali ucelený pohled na tragickou událost, která zasáhla naši oblast v roce 1934.

Následovala návštěva hradu Rýzymburk, kde jsme měli možnost prohlédnout si jeho zachovalé zříceniny a dozvědět se více o jeho historii. Žáci byli nadšeni z možnosti prozkoumat hrad a jeho okolí a sledovat, jak se krajinářské prvky a architektura mění v průběhu času. Další zastávka byla stará štola Čertova díra, nabídla desetimetrový vstup do podzemí, kde žací objevili spícího vrápence malého, kriticky ohroženého živočicha.

Poslední částí naší cesty byla návštěva Salesiovy výšiny. Zde žáci měli možnost využít své fyzické dovednosti a výdrž při lezení po skalách. Tato aktivita posílila jejich týmového ducha a sebevědomí. Celý výlet byl příležitostí pro žáky nejen rozšířit své vědomosti, ale také se lépe poznat a vytvořit silnější vztahy se svými spolužáky. Úspěch akce nám připomněl, jak důležitá je praxe a zkušenost v procesu učení.