VEDEME SVÉ ŽÁKY K SEBEOBSLUZE

Kdo z vás neměl radost, když se poprvé pustil samostatně třeba k vaření a pak si pochutnal? Pocit s dobře vykonané práce je nejen příjemný, ale je i hnací silou k dalším novým pokusům, k odvaze, k zdravému sebevědomí.

Seznamovat se s pravidly správného stolování a s přípravou jednoduchých pokrmů máme přímo v popisu práce v pracovním vyučování, ale vyprávět si o vaření či sledovat vaření na obrazovce není tak zábavné jako sama praxe. Dlouhodobá spolupráce s Domem dětí a mládeže Cvrček na hamerském sídlišti přináší ovoce. Místní kuchyně s jídelnou, nyní nově zrekonstruovanou, a úžasné paní vychovatelky nám nabízejí skvělé útočiště a aktivity.

Tentokrát připravujeme ve skupinách těsto na palačinky, smažíme a zdobíme a dochucujeme dle vlastní volby se žáky 4.A ZŠ Teplická. Pracovní nasazení všech dětí a boule za ušima svědčí o nezapomenutelném zážitku. Děkujeme za spolupráci, která je na dosah školy a je pro nás krásným zpestřením výuky PV.

Děkujeme, Mgr. Marcela Langová