Vlastivědná a přírodovědná vycházka 4.A

Vlastivědné a přírodovědné učivo 4.ročníku nám poskytlo skvělou příležitost si prohlédnout, prozkoumat, popsat naše životní prostředí pěkně z blízka.

Jedno páteční dopoledne jsme nasedli do autobusu. Nechali jsme se vyvézt do Horní Krupky proto, že jsme potřebovali dostatek sil na plnění nelehkých úkolů. Cestou nahoru jsme sbírali odvahu vrátit se do školy po svých podle kompasu, map a turistických značek.

Skvělé výhledy jsme si užili dva, klasika Komáří vížka, o pár kilometrů dál směrem na Cínovec méně známá vyhlídka, postavena Lesy ČR. Nezabloudili jsme, ale napětí i dobrodružství jsme si užili víc než dost.

Nesbíraly jsme jen vědomosti a dovednosti, popisovali jsme, jak působí podzimní příroda na naše smysly. Věřte tomu, že jsem se dočkala i velmi úsměvných odpovědí.

Mám už takovou zkušenost, že to co dobře známe, umíme to chápat, líbí se nám to, tomu záměrně neubližujeme a v nejlepším případě to ochráníme.

Marcela Langová