Výtvarná soutěž, divadlo v Ústí nad Labem

Výtvarná soutěž se společností Yusen Logistics

Vybraní žáci z 8. a 9. ročníku se ve spolupráci s DDM Cvrček v Krupce zúčastnili výtvarné soutěže a exkurze ve firmě Yusen Logistics (Czech) s.r.o.. Soutěž byla určena jednotlivcům základních škol v Krupce. Areálem, chodem firmy a zadáním soutěžního úkolu naše žáky provedl ředitel pobočky firmy v Krupce pan Karel Hlaváček. Úkolem bylo vytvoření vtipných informačních cedulí do firmy pro zpříjemnění pracovního prostředí pracovníků firmy. Hlavní cenou byl mobilní telefon značky Lenovo za nejlepší výtvor. Vyhlášení cen proběhlo 3.11. při příležitosti oslav 30. let od založení DDM Cvrček v Krupce.

Café Aussig – Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem

Žáci devátého ročníku se dne 15.11. zúčastnili hudebně – tanečního divadla o dvou dějstvích na námět divadelní hry Jean-Claudea Penchenata „Le Bal“ česky tančírna v choreografii Aleny Peškové v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Děj hry je zasazen do kontextu historického vývoje od roku 1900 až po současnost v prostředí imaginární ústecké kavárny. Žáci naší školy tak zhlédli umělecky zpracované dějiny České republiky v dobách císařství, světových válek, komunismu, příchodu demokracie a vstupu do EU, ve kterých probíhaly příběhy jednotlivých stálých hostů kavárny a jejich reakce na společenské, politické a kulturní změny. Paralelně byly do představení vsunuty vynálezy technických vymožeností, jimiž je např. gramofon, rádio, TV, ale také dnešní notebooky a mobilní telefony. To vše za doprovodu hudby Johanna Strausse ml., A. Dvořáka, L. van Beethovena, R. Wagnera, J. Ježka, K.Kryla, P. Wajsara, L. Štaidla a mnoha dalších.