Zábavná geometrie 5.C

Zábavná geometrie, 5.C

Dnes jsme šli s celou třídou do DK Olympie v Krupce. Zde nám paní instruktorka předváděla různé hračky na geometrii. Po celou dobu jejího výkladu jsem po očku sledoval jednu ze stavebnic a moc si už přál s ní pracovat. Když jsme pak dostali možnost se všemi nabízenými pomůckami na geometrii začít tvořit, vrhl jsem se právě na tu moji vytouženou a byl jsem šťastný jako blecha. S kamarádem jsme pak z toho stavěli iglú, věž a další stavby. Moc mě to bavilo. K našemu tvoření se po chvíli přidali další kamarádi ze třídy. Na závěr jsme ale zase všechno rozmontovali a složili zpět do krabic. Stihli jsme také navštívit oddělení robotiky. Byla nám ukázána práce s 3D perem i  3D tiskárny.a  Máme slíbeno, že se do DK Olympie ještě vrátíme a tuto práci s 3D perem si vyzkoušíme. Na to se tedy moc těším.

Adam Bělohradský, 5.C

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

S mojí třídou jsme šli na výukový program Zábavná geometrie v Krupce. Povedlo se mi společně s Kamčou a Adamem postavit iglú. Pomáhala jsem Majdě s dřevěnými dřívky, ale spadlo nám to. Strašně se mi tady líbilo. Jsou tu velmi zábavné a také zajímavé hry. A když jsme odcházeli, ještě jsme se šli podívat na 3D pera. Všem doporučuji se do DK Olympie na tyto hry podívat.

Iva Faková, 5.C

……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Konečně jsme se dočkali. Dne 28.3. jsme šli místo dopoledního vyučování do DK Olympie. Čekal nás program Zábavná geometrie. Nejdříve nám paní instruktorka představila logické hry. Mezi nimi se nacházely kostky, dřívka, desky na zlomky, tangramy. Děti nejvíc bavila dřívka. Stavěly z nich vysoké věže. Jednu za druhou.  Samozřejmě, že když pak ta nejvyšší spadla, tak to bylo smíchu i zděšení. Užili jsme si všichni dost legrace. Celá akce se mi moc líbila. Máme slíbeno, že brzy budeme mít akci do oddělení robotiky. Tak to bude tedy něco! Těším se.

Josef Souček, 5.C

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

V DK Olympie se nám z různých her a hlavolamů povedlo postavit bazén. Zkoušeli jsme vytvořit dráhu na kuličky. Navzájem jsme si hry půjčovali, abychom si vše vyzkoušeli. Hráli jsme i hry se zlomky, pexeso atd. Všem se něco povedlo. Dnešní den jsme si všichni užili.

Samuel Soblahovský, 5.C

 

Více fotek z akce najdete ve fotogalerii.