Žáci druhého stupně opět odletěli na studijní pobyt v rámci Erasmus+

Dobré dílo se povedlo a druhá skupina našich žáků vyrazila v neděli 5. května na letiště Václava Havla, aby zde nasedla na letadlo, které jí dopravilo do španělské Malagy a odkud pokračovali do mezinárodní školy Benalmádena college na studijní pobyt v rámci grantu Erasmus+ a za poznáním. Mojí motivací a snahou bylo při psaní Žádosti, aby měli žáci Růžovky možnost osobního rozvoje, aby si to užili, načerpali nové zkušenosti, obohatili se v angličtině, zažili jiný způsob výuky v prestižní zahraniční škole, poznali nové kamarády a kulturu, žili v jiném státě, u moře či letěli letadlem.

Dva týdny se tak třináct vybraných žáků našeho druhého stupně účastnilo, v čase devět až šestnáct hodin, běžné tamní výuky, kde mimo jiné platí přísný zákaz nošení a používání mobilních telefonů v celé budově školy. Žáci tamní školy chodí v uniformách a myslím, že to naše výletníky velmi oslovilo. Veškerá výuka probíhala v anglickém jazyce. Odpolední a večerní čas pak trávili procházkami po městě, u moře nebo nejbližším okolí města nebo jinými společnými aktivitami. Víkend, kdy se neučilo se vypravili místním autobusem si prohlédnout Malagu a druhý den Biopark s výkladem. Na konci pobytu obdrželi Certifikát o absolvování dané mobility. Pro žáky neskutečný zážitek, posun v jejich samostatnosti, kompetencích, prohloubení angličtiny či navázání přátelství s místními kamarády. To vše plně hrazenou z prostředků získaného grantu Erasmus+. Podívejte se https://eu.zonerama.com/ZSKrupka/Album/11531077

Dobrá zpráva na závěr. Podařilo se mi sepsat a úspěšně obhájit i grant na příští školní rok. Díky němu tak vycestují další dvě třináctičlenné skupiny vybraných žáků našeho druhého stupně do stejné školy za stejným cílem a posláním. 

Mgr. Tomáš Liška, MBA – ředitel školy