ZAJÍMÁ VÁS, CO DOKÁŽÍ VAŠI RODIČE?

Filip Kadlec: „Jsem pyšný na svého tatínka. Je moudrý, pracovitý…“ Je radní, udělal si na nás čas a ukázal nám naše město z dalšího úhlu. Setkali jsme se s ním v nedávno zrekonstruovaném domě v Husitské ulici, v informačním centru města Krupky. Tento prostor na nás zapůsobil velmi reprezentativně, tedy moc se nám tam líbilo. Dozvěděli jsme se zásadní informaci, že naše město díky své historii bylo zapsáno na seznam mezinárodní organizace UNESCO. Co to pro nás znamená? Krupka bude známá po celém světě a bude atraktivní i pro turisty z jiných zemí.                                                                      Nerostné bohatství zdejšího regionu, hlavně cín, ovlivnilo zdejší osídlení i průmyslový rozvoj. Často se snažíme poznávat Krupku v reálu, pozorujeme ji na vlastní oči, učíme se ji mít rádi, vyhledáváme historické artefakty, posuzujeme i dnešní život ve městě. Snad jsme na dobré cestě, abychom našemu rodišti pomohli v dalším růstu.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci, žáci 2.A a třídní učitelka Mgr. Marcela Langová.