Organizace školy po 18.11.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k opatření MŠMT a usnesení vlády s účinností od 18.11. 2020 (včetně) platí na celém území České republiky následující:

• Pro mateřskou školu se stávající režim nemění

• Pro základní školu se stávající režim upravuje takto:

• Žákům 1. a 2. ročníků je povolena osobní přítomnost ve škole
  • Žáci 3., 4., 5., 6., 7., 8. a 9. ročníků pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem
  • v rámci vzdělávání se zakazuje:
    • zpěv – výuka hudební výchovy dále pokračuje, ovšem bez zpěvu
    • Tělesná výchova, atletika a plavání bez sportovní činnosti – výuka dále pokračuje, ovšem bez sportovní aktivity
  • Žáci, zaměstnanci školy i další osoby pohybující se ve škole mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole (tedy i během vyučování).
  • Jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. Konzultace musí být předem oboustranně domluvena s ředitelem školy a vždy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka a s přihlédnutím na vládní doporučení výkonu home office pedagogických pracovníků.
  • hodiny pedagogické pedagogické intervence probíhají dle rozvrhu i distančně
  • doučování a školní klub z projektu Šablony II probíhají dle rozvrhu i distančně

Účast žáků na všech formách distanční výuky je povinná! Prosím o zajištění distanční výuky v domácím prostředí. Podklady jsou součástí Pravidel distanční výuky v příloze této zprávy.

Organizace pohybu žáků

ZŠ Teplická

• Příchod do školy
    • žáci 1.A, kteří nechodí do školní družiny se shromažďují před hlavním vchodem do školy, kde si je v 7,40 vyzvedne třídní učitelka a doprovodí do šatny a třídy 1.A
    • žáci 2.A, kteří nechodí do školní družiny se shromažďují před zadním vchodem do školy, kde si je v 7,40 vyzvedne třídní učitelka a doprovodí třídy 8.A (z opatření vyplývá, že se třídy nesmí vzájemně potkávat)

• Odchod ze školy
    • žáci 1.A, kteří nechodí do školní družiny ani na oběd odvede po skončení vyučování třídní učitelka k hlavnímu vchodu
    • žáci 1.A, kteří chodí do školní družiny nebo na oběd odvede po skončení vyučování vychovatelka školní družiny hlavním vchodem a společně je naobědvá v určených časových termínech (viz školní stravování). Po obědě nedružinové žáky pouští domů.
    • žáci 2.A, kteří nechodí do školní družiny ani na oběd odvede po skončení vyučování třídní učitelka k zadnímu vchodu
    • žáci 2.A, kteří chodí do školní družiny nebo na oběd odvede po skončení vyučování vychovatelka školní družiny zadním vchodem a společně je naobědvá v určených časových termínech (viz školní stravování). Po obědě nedružinové žáky pouští domů.

ZŠ Hamry

• Příchod do školy
    • žáci 1.C, kteří nechodí do školní družiny se shromažďují před hlavním vchodem do školy Na Hamrech, kde si je v 7,40 vyzvedne třídní učitelka a doprovodí do šatny a kmenové třídy

• Odchod ze školy
    • žáci 1.C, kteří nechodí do školní družiny ani na oběd odvede po skončení vyučování třídní učitelka k hlavnímu vchodu ZŠ Hamry
    • žáci 1.C, kteří chodí do školní družiny nebo na oběd odvede po skončení vyučování vychovatelka školní družiny hlavním vchodem ZŠ Hamry a společně je naobědvá v určených časových termínech (viz školní stravování). Po obědě nedružinové žáky pouští domů.

• Pro Školní družinu se stávající režim upravuje takto:

• Provozní doba 6,00 – 7,40 a po skončení vyučování do 15,30
  • Žáci, zaměstnanci školy i další osoby pohybující se ve škole mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole (tedy i venku).

• ŠD Teplická
    • Oddělení Konvalinky pro žáky 1.A
      • Žáky v 7,40 odvede vychovatelka hlavním vchodem až do šatny a třídy 1.A
      • Po skončení vyučování vyzvedne vychovatelka družinové a obědové žáky ve třídě a dovede hlavním vchodem do školní družiny a společně naobědvá (nedružinové žáky po obědě pouští domů).
      • Odpolední činnost dle vzdělávacího programu (oddělení se vzájemně nepotkávají)
    • Oddělení Kobylky pro žáky 2.A
      • Žáky v 7,40 odvede vychovatelka zadním vchodem až do třídy 8.A

• ŠD Hamry
    • Oddělení Dráčci pro žáky 1.C
      • Žáky v 7,40 odvede vychovatelka až do třídy 1.C

• Školní stravování

• Při příchodu do školní jídelny vždy:
    • umýt ruce, osušit a vydesinfikovat
    • sedat pouze na určená místa
    • příbory nepřemísťovat
  • Strávníci základní školy dle časového harmonogramu
  • Pokud strávník nebude chtít docházet na oběd do školní jídelny, musí telefonicky odhlásit obědy v předstihu jednoho pracovního dne do 14.00 hod.

Příchody do jídelny od  18.11.2020

• Pondělí: 00 hod. –  1. Stupeň – distanční výuka

13.15 hod. – 1.odd. ŠD Hamry

• Úterý: 00 hod. – 1. Stupeň – distanční výuka

12.40 hod. – 1. A

13.00 hod. – 2. A

• Středa:       12 .00 hod. – 1. Stupeň – distanční výuka

• Čtvrtek: 00 hod. – 1. Stupeň – distanční výuka

13.15 hod. –  1. Odd. ŠD Hamry

• Pátek: ´     00 hod. – 1. Stupeň – distanční výuka

13.30 hod. – 2. Stupeň – distanční výuka

O dalších případných změnách vás budu informovat.

Děkuji za pochopení a součinnost a s přáním lepších časů

Mgr. Tomáš Liška, MBA v.r.